Laurynas R. Misevičius – Portlandas, OR, JAV

Kuomet, besibaigiant vasarai, Amerika šventė savo Nacionalinių parkų organizacijos šimtmetį, Portlando (Oregono valst.) apylinkių bėgimo entuziastai ruošėsi 35-ajai kasmetinei maratoninei estafetei. „Hood to Coast“ komandinis maratonas jau keli dešimtmečiai yra vienas svarbiausių Šiaurės Vakarų pakrantės sporto mėgėjų renginių, o pastaraisiais metais bėgikų tarpe sėkmingai pasirodo ir lietuvių suburta „Lituanica“ komanda. 2016-ieji tikrai įėjo į Portlando lietuvių bendruomenės ir visos Lietuvos sporto mėgėjų istoriją  – paskutinįjį rugpjūčio mėnesio savaitgalį prie dvylikos tūkstančių maratono entuziastų iš bene visų Jungtinių Valstijų bei keliasdešimt šalių prisijungė ir vienas pajėgiausių šiuo metu lietuvaičių ultra-maratonininkų vilnietis ugniagesys Aidas Ardzijauskas. Gavęs kvietimą iš vienos stipriausių pusiau profesionalių estafetėje dalyvavusių komandų „Adidas“ kapitono Matty Merrill, Aidas atsakingai ruošėsi „Hood to Coast“ ištisą vasarą. 5-ą, 17-ą ir 29-ą atkarpas bėgęs lietuvis nenuvylė savo ekipos draugų ir gausaus būrio sirgalių tautiečių, jam skirtas distancijas nubėgęs pagreitintu tempu. „Lietuviška raketa“ amerikiečių pramintas bėgikas džiaugėsi galimybe sudalyvauti epiniame maratone, dėkojo savo palaikymo komandai bei Lietuvių Bendruomenės Portlando apylinkės pirmininkei Ingridai Misevičienei už didelę pagalbą ruošiant jo kelionę į Vakarų pakrantę, Lietuvių fondui už paramą „Hood to Coast“ dalyviams lietuviams šių metų bėgimui, taip pat liko sužavėtas LR Garbės konsulo Randy Miller suorganizuoto susitikimo su pasaulio rekordininku Colin O‘Brady (www.BEYOND72.com), kuris konsultavo Aidą ateities bėgimų ir lėšų telkimo klausimais. Šią savaitę vilnietis yra išvykęs į Tulūzą, kur dalyvauja paros (24 valandų) Europos čempionato bėgimo varžybose „21st IAU 24 Hour European Championships“ Albi  vietovėje Prancūzijoje. Taip pat Aidas tebeplanuoja kitų metų antroje pusėje grandiozinį projektą Lietuvos Nepriklausomybės 100-mečio sukakčiai. Tą progą atžymėti A. Ardzijauskas bandys bėgdamas iš Senegalo sostinės Dakaro ir baigdamas savo istorinį žygį Vilniuje, 2018 m. vasario 16-ąją pasiekdamas Rotušės aikštę. Šiuo metu derinamas visas tarpžemyninio bėgimo grafikas; norintys sužinoti daugiau informacijos, rašykite Aidui el. paštu aidas.running.club@gmail.com.

„100-mečio bėgimas“ aplink pasaulį bus planuojamas sekančiais metais atsižvelgiant į dviejų pastarųjų itin ilgų distancijų bėgimų patirtį, pirmasis jau buvo JAV (2014 metų vasaros antroje pusėje per maždaug 2 mėnesius Aidas Ardzijauskas bėgte nubėgo virš 3 tūkstančių mylių, t.y. apie 5 tūkst. km. nuo Los Andželo iki Niujorko – red. past.) , antrasis bus 2017 m. rudenį maršrutu Dakaras-Gibraltaras-Vilnius.

Tuo tarpu sportui neabejingi Portlando apylinkės lietuviai ir toliau neturi kada nuobodžiauti – šiemet mūsų miesto „Timbers“ futbolo komandos pagrindinėje sudėtyje debiutavo Lietuvos rinktinės gynėjas Vytautas Andriuškevičius. Maža to, būtent tą patį „Hood to Coast“ savaitgalį principinėse MLS (Major League Soccer – profesionalios futbolo lygos JAV ir Kanadoje – red. past.)  reguliariojo sezono varžybose su „amžinais“ varžovais iš Sietlo „Sounders“ Nr. 5 pažymėtus marškinėlius vilkintis Vytas dideliam vietinių lietuvių džiaugsmui įmušė pirmąjį savo gyvenime įvartį oficialiose varžybose. Kaip įprasta Portlando „Timbers“ namų aikštės varžybų metu, jo garbei „Timbers“ talismanu laikomas Joey iškart atpjovė nemažą trinką, kuri dabar puikuojasi V. Andriuškevičiaus buto balkone. Vytą į šias istorines rungtynes su Sietlu pasveikinti atėjo ir šių eilučių autorius bei dar keletas lietuvių. Ta proga alytiškis apsisiautė lietuviška trispalve, su kuria „Providence Park“ aikštelėje apibėgo „garbės“ ratą  – tikėsimės, dar ne sykį Vytas džiugins savo gerbėjus ir Portlando lietuvius įvarčiais į varžovų vartus, o mes jam už tai atsilyginsime uoliu palaikymu kiekvienose Oregono valstijos komandos varžybose MLS pirmenybėse.

Ingridos Misevičienės nuotraukose:

begikai

„Lituanica“ komanda jau keletą metų paeiliui sėkmingai finišuoja epiniame „Hood to Coast“ maratone.

 

ardzijauskas

35-asis kasmetinis „Hood to Coast“ bėgimas subūrė 12,500 bėgikų bei 3,600 savanorių iš viso pasaulio

 

 

portlando-lietuviai

Pirmąjį Vyto Andriuškevičiaus įvartį MLS pirmenybėse ir apskritai profesionaliose varžybose stebėjo ir Portlando apylinkės lietuviai.